Ponad 20 lat doświadczenia
Plastmer Sp. z o.o. sp.k.

Pomysł na firmę pojawił się w 1989 roku, kiedy zainspirowała mnie działalność przedsiębiorstwa produkującego akcesoria z tworzyw sztucznych dla branży medycznej.
W Polsce był to okres transformacji, który dawał szansę prywatnym przedsiębiorcom.
Właśnie wtedy podjąłem decyzję o budowie naszej pierwszej wtryskarki, a w Zakładach ELWRO ? formy wtryskowej.

 

W 1996 roku kupiliśmy piękny, ponad 14-hektarowy obszar w Pietrzykowicach razem z pomieszczeniami gospodarczymi. W nowej siedzibie firmy zatrudniliśmy lokalnych mieszkańców, stając się częścią tego miejsca. Odpowiedzią na kryzys ekonomiczny, który w 2009 roku dotknął również Polmer, było powierzenie stanowiska dyrektora młodemu, zdolnemu inżynierowi, ówczesnemu kierownikowi logistyki. Musieliśmy ograniczać koszty poprzez m.in. redukcję zatrudnienia. Wszystkie oszczędności spółki zainwestowaliśmy w generalną modernizację firmy. Koszty związane z przebudową hali produkcyjnej, zakupem maszyn i dodatkowego wyposażenia były dla nas dużym ryzykiem. Ale opłaciło się! Reakcje naszych klientów na wprowadzone zmiany zaowocowały nowymi kontraktami. Światowy kryzys ekonomiczny zmusił nas do ryzyka, które stało się podstawą rozwoju firmy. Dzięki temu w 2013 roku mieliśmy możliwość dokonania zakupu i przebudowy siedziby w Smolcu, a w 2015 roku uruchomienia produkcji w nowym zakładzie.

Plastmer Sp. z o.o. sp.k. to firma rodzinna, która od początku stawia na ludzi. Swoje początki zawdzięcza determinacji dwóch rodzin: Sługockich i Krupów. Wiemy, jak ważne są dobre warunki zatrudnienia naszych pracowników, dlatego organizujemy wyjazdy integracyjne, paczki na Dzień Dziecka i Mikołajki oraz wspólne Wigilie.

Leszek Sługocki

współzałożyciel firmy