Montaż

Zgrzewanie Ultradźwiękowe (USW) oraz Oporowe

Zgrzewanie ultradźwiękowe jest to przemysłowa metoda łączenia materiałów wykorzystująca fale akustyczne jako nośnik energii mechanicznej do materiałów umieszczonych między drgającym narzędziem (sonotroda) a kowadłem. Dzięki dociskowi elementów i działaniu fal następuje tarcie między cząsteczkami, uplastycznienie i stopienie tworzyw, co powoduje połączenie materiałów.

 

Zalety:

  • Energooszczędna metoda
  • Nieszkodliwe dla środowiska, eliminacja trujących klejów i rozpuszczalników,
  • Krótki czas łączenia (ułamek sekundy),
  • Duża wydajność,
  • Wygodny i czysty sposób łączenia,
  • Możliwość łączenia różnych materiałów.

Zgrzewanie oporowe

Metoda łączenia materiałów przez docisk elektrodami, w których na skutek przepływu prądu wydzielane jest ciepło.

Cięcie laserem CO2

Dzięki wysokiej precyzji, szybkości operacji oraz powtarzalności metoda laserowego cięcia tworzyw sztucznych jest w czołówce naszych rozwiązań. Nie wpływa destrukcyjnie na strukturę i właściwości ciętego tworzywa. Technologia cięcia laserowego nie powoduje postawania mikropęknięć z zachowaniem estetyki krawędzi cięcia.

 

Znakowanie:

W naszej firmie przy użyciu posiadanych stacji laserowych możemy wykonać również znakowanie/grawerowanie produktów pod indywidualne potrzeby klientów.

Cięcie Ultradźwiękowe

Metoda wykorzystywana do precyzyjnego i czystego procesu cięcia, gwarantuje niemal bezstratną separację płaszczyzn ciętych.

Oklejanie

Wykorzystując  doświadczenie w budowie kompleksowych rozwiązań automatyki dla procesów specjalistycznych oferujemy możliwość spersonalizowanego oklejania produktów w celu ich dalszego zabezpieczenia oraz aplikacji specjalistycznych taśm technicznych.

Zatłaczanie

W ramach produkcji kontraktowej realizujemy zamówienia związane z obróbką plastyczną mające na celu kształtowanie, rozdzielanie i łączenie materiałów blach, folii oraz płyt. Wyprodukowane elementy metalowe wykorzystywane są do dalszych procesów montażowych z elementami niemetalowymi.