Zaawansowane Przetwarzanie Tworzyw Sztucznych

Specjalizujemy się w produkcji elementów z tworzyw sztucznych wymagających specjalnych warunków przetwórstwa.

Produkujemy elementy estetyczne oraz techniczne dla branży AGD, branży motoryzacyjnej oraz wielu innych z uwzględnieniem specyfiki danego tworzywa.

Głównymi materiałami które przetwarzamy są ABS / PMMA / POM / PA / PP / PS / MABS / PC.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych – Wrocław – na tym rynku działamy lokalnie. W naszej siedzibie wyposażonej w szeroki zakres maszyn formowania wtryskowego, montażowych oraz dekoracyjnych jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę klienta. Potrzebujesz wsparcia w kwestii dekoracji lub wtrysku tworzyw sztucznych we Wrocławiu? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy!

Wtrysk tworzyw sztucznych 1k/2k

Budujemy i obsługujemy formy wtryskowe do wtrysku konwencjonalnego oraz wtrysku dwukomponentowego.

Wtrysk wielokomponentowy daje możliwość łączenia właściwości pojedynczych komponentów w całość – różnych materiałów oraz kolorów w tej samej formie wtryskowej. W jednym procesie wytwórczym możliwe jest przetworzenie kilku rodzajów materiałów co eliminuje konieczność dodatkowych procesów łączenia i późniejszy montaż. Obniżenie kosztów wytworzenia oraz skrócenie czasu produkcji jest dla Nas kluczowym aspektem w projektach.

Obtrysk Tworzywem Sztucznym

Jest to jedno z rozwiązań konstrukcyjnych wtrysku tworzyw sztucznych trwale łączące elementy (najczęściej metalowe) z tworzywem, dzięki czemu uzyskujemy bardzo dobre właściwości użytkowe produktów. W naszej firmie wykonujemy obtrysk elementów metalowych jak i łączenie tworzyw sztucznych. W efekcie otrzymujemy elementy o bardzo dużej wytrzymałości i wysokich walorach użytkowych.

Mu-Cell

Jest to technologia umożliwiająca na drodze formowania wtryskowego produkcję materiałów mikroporowatych. Wykorzystuje gazy atmosferycznie do wytwarzania mikrokomórkowych pianek o zamkniętych porach. Idealne rozwiązanie dla bezodkształceniowych elementów technicznych o małej masie. Dodatkowym atutem jest możliwość zastosowania tej technologii bez dodatkowych modyfikacji formy.

 

Korzyści w porównaniu z tradycyjnym procesem wtryskowym

  • Obniżenie masy produktu
  • Zmniejszenie czasu cyklu
  • Wysoka jakość – redukcja występowania zapadów i produkcja stabilnych wymiarowo detali
  • Zmniejszenie siły zwarcia – niskociśnieniowe formowanie wtryskowe
  • Zwiększona wydajność wypełniania gniazd
  • Obniżenie kosztów

Blow-molding

Idealne rozwiązanie dla wyrobów pustych w środku: pojemników, kanistrów, elementów zabawek, elementów konstrukcyjnych, przedmiotów użytkowych oraz folii w postaci rękawów rurowych.

Formowanie rozdmuchowe to proces kształtowania tworzyw termoplastycznych, operacja rozciągania może odbywać się w kierunku poprzecznym, podłużnym lub w obu kierunkach jednocześnie. Jednym z czynników stanowiących medium rozciągające jest powietrze podawane pod zwiększonym ciśnieniem.